Zbiorniki elastyczne na wodę i nawozy
Magazynowanie cieczy
Zbiorniki elastycze to lekkie obiekty służące do magazynowania nawozów płynnych, wody oraz innych substancji. Ich konstrukcja składa się z nieprzepuszczalnego i trwałego materiału elastycznego, łatwego w instalacji i magazynowaniu – nie wymaga zajęcia pod niego dużej powierzchni terenu.
Zbiorniki elastyczne na wodę i nawozy — zastosowanie
Zbiorniki elastyczne przeznaczone są do magazynowania:
- wody pitnej, deszczowej, brudnej oraz w celach przeciwpożarowych
- produktów ciekłych stosowanych w rolnictwie (nawozów płynnych, pestycydów, gnojówki czy ścieków)
- produktów przemysłowych (paliw oraz innych substancji chemicznych)
- produktów specjalnego przeznaczenia
Jak przygotować się do instalacji zbiornika na wodę lub nawóz?
Do instalacji zbiornika wymagana jest płaska i wypoziomowana powierzchnia wyłożona tkaniną ochronną (np. folią ochronną). Może być on montowany jako obiekt stały lub tymczasowy. Wszystkie elementy są łatwe w transporcie. Dzięki bardzo wysokiej jakości stosowanych materiałów magazynowane ciecze nie są narażone na działanie światła, co gwarantuje brak możliwości rozwoju glonów oraz innych organizmów żywych. Ich szczelność eliminuje wydzielanie zapachów oraz uniemożliwia wtargnięcie do ich wnętrza osób niepożądanych (np. dzieci), a także zwierząt. Zbiorniki podlegają całkowitemu recyklingowi.
Zbiorniki na wodę — zbiornik poduszkowe
Zbiorniki na wodę — zbiornik poduszkowe wykonany jest z elastycznego materiału PCV. Elastyczne poszycie zbiornika charakteryzuje się dużą wytrzymałością na rozciąganie.
Zbiornik po napełnieniu przypomina poduszkę — płaski balon z wodą. Montaż i napełnienie zbiornika nie wymaga fundamentów, zbiornik po złożeniu mieści się na palecie. Waga zbiornika jest minimalna w porównaniu do ilości cieczy, jaką można w nim zmagazynować. Poszycie zbiornika jest odporne na działanie większości środków chemicznych i promieniowania UV.
Zbiornik na nawozy — co musisz wiedzieć?
Zbiornik na nawozy — zbiorniki poduszkowe o wzmocnionej konstrukcji, wykonywane są w pojemności od 30 do 250 m3. Stosowane jako czasowe magazyny nawozów, ułatwiają logistykę w ochronie roślin. W standardzie każdy zbiornik na nawozy wyposażony jest w dodatkowy płaszcz do wychwytywania ewentualnych przecieków. Zbiorniki wykonywane przez zgrzewanie w technologii wysokiej częstotliwości, zgrzewy zapewniają 100% szczelność materiału.
Sprawdź także: Budowa hal namiotowych | Hala piłkarska | Lekkie hale stalowe