Namioty towarzyszą nam od zamierzchłych czasów. Praktycznie w każdej kulturze, na każdym kontynencie można spotkać konstrukcje namiotowe, które służyły za schronienie lub pełniły rolę magazynu. Nie ma więc powodu, aby rezygnować z rozwiązań, które doskonale sprawdzały się na przestrzeni wieków. Tym bardziej że hale namiotowe doskonale odnajdują się również w czasach współczesnych.
Oczywiście obecne konstrukcje różnią się pod wieloma względami od tych z przeszłości. Jednak ich funkcjonalność pozostała taka sama – jak nie większa. Hale namiotowe nadal są najszybszymi w budowie i najwygodniejszymi w transporcie obiektami, które skutecznie mogą osłaniać przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych nawet bardzo duże powierzchnie.
Zastosowanie hal namiotowych
Znajdują one zastosowanie jako:
- osłony obiektów sportowych (boiska, bieżnie, baseny, korty tenisowe)
- zadaszenia placów targowych (pawilony handlowe)
- hale produkcyjne i przemysłowe
- magazyny
- namioty na imprezy plenerowe
Za sprawą swojej wyjątkowej mobilności i konfiguralności należą one do jednych z najbardziej funkcjonalnych konstrukcji, które mogą zostać wzniesione praktycznie wszędzie.
Jak stawia się nowoczesne hale namiotowe?
Systemów budowania hal namiotowych jest kilka, jednak praktycznie zawsze oparte są one na stelażu z aluminium lub ze stali. Konstrukcja metalowa jest kotwiona do podłoża, a na niej rozkładane są specjalne plandeki namiotowe. Istnieją już gotowe hale namiotowe, które można składać w sposób modułowy. Można oczywiście zamówić również indywidualny projekt, który będzie spełniał określone wymagania.
Co istotne, przenośne hale namiotowe są przy okazji doskonałym sposobem na reklamę. Na materiale pokrywającym hale można bowiem zamieścić napisy reklamowe, które są jednym z najskuteczniejszych nośników informacji marketingowych.
Firma Grimar specjalizuje się w budowaniu hal namiotowych.