Gospodarstwa rolne nie mogą funkcjonować bez szeregu pomieszczeń gospodarczych, które służą do przechowywania sprzętu rolniczego, inwentarza oraz plonów. Jeszcze do niedawna konieczne w takiej sytuacji było wznoszenie budynków gospodarczych. Wiązało się to z licznymi formalnościami oraz sporymi wydatkami. Rozwój technologi tworzenia modułowych hal konstrukcyjnych (tak zwane – hale na bale) zmienił na szczęście całkowicie sposób zagospodarowania przestrzeni gospodarstw rolnych.
Szybkie i proste w montażu hale na bale
Dzisiaj postawienie magazynu, stodoły czy obornika może być tanie i błyskawiczne. A hale na bale są tak naprawdę wierzchołkiem możliwości wykorzystania nowoczesnych hal stalowych w rolnictwie i produkcji rolnej. Ich lekka konstrukcja i możliwość kotwienia do podłoża stalowych i materiałowych elementów hali, bez konieczności wcześniejszego przygotowywania fundamentów sprawia, że są to obiekty nie tylko proste i szybkie w montażu, ale także mobilne.
Ten fakt jest niezwykle istotny w przypadku dużych gospodarstw rolnych, ponieważ pozwala na przechowywanie plonów w różnych miejscach gospodarstwa, bez konieczności ich zwożenia do jednego magazynu, co jest nie tylko czasochłonne, ale również generuje dodatkowe koszty.
Do czego służą hale na bale?
Tytułowe hale na bale służą do przechowywania balotów słomy. Obecnie jest to niezwykle popularny sposób magazynowania słomy, która jest niezbędna w każdym gospodarstwie rolnym. Słoma jest balowana za pomocą specjalnych urządzeń rolniczych i często pozostawiana na jakiś czas na polu.
Wskazane jest jednak, aby była przechowywana w miejscu, które ochroni ja przed nadmierną wilgocią. Tanie i łatwe w montażu hale na bale są najbardziej optymalnym sposobem składowania i przechowywania słomy. Co istotne można je łatwo przenosić z jednego miejsca w drugie, a także przystosować do innego użytkowania np. jako:
- magazyn na urządzenia rolnicze (kombajny, traktory, kosiarki itd.)
- kompostownia
- hala do produkcji rolnej
- pomieszczenie inwentarskie dla zwierząt
Uniwersalność zastosowań tego typu hal oraz ich prosty montaż i niski koszt budowy, to największe zalety, z których korzysta coraz więcej rolników – hale rolnicze.
Zapraszamy do zapoznania się także z pełną ofertą naszej firmy Grimar.